Strefa Kiss & Fly

Od 2 stycznia 2018 wprowadzony zostaje nowy cennik korzystania z parkingu Kiss and Fly:
 
Czas parkowania Cena brutto
do 7 minut 0 zł *
do 15 minut 30 zł
powyżej 15 minut 1 zł / 1 min.
* Od 6-tego wjazdu dziennie opłata 5 zł za każdy kolejny wjazd  

1. Zlikwidowane zostaje ograniczenie 30 minut pomiędzy kolejnymi wjazdami na parking.
2. Zgodnie z nowym cennikiem każdy kolejny wjazd ponad piąty w ciągu jednej doby (od 00:01 do 23:59) będzie płatny 5 PLN za postój do 7 minut.
3. Przy parkowaniu do 15 minut, opłata wynosi 30zł; opłata 5zł za pierwsze 7 minut jest wliczona w opłatę 30zł.
4. Dodatkowo dla wszystkich pasażerów wprowadzona zostanie możliwość opłacenia biletu na parkingu Kiss and Fly poprzez urządzenia Pay Pass zamontowane w urządzeniach przy wyjazdach. Płatności Pay Pass możliwe są do 50 PLN. Wyższe opłaty należy uiszczać w kasach automatycznych zlokalizowanych przy wejściach na Terminal.
5. Osoby niepełnosprawne i o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM) mają możliwość korzystania bezpłatnie z parkingu Kiss and Fly do  20 minut, po zgłoszeniu takiej potrzeby przez intercom na wjeździe na parking. Dotyczy to wyłącznie sytuacji, gdy wydłużenie czasu parkowania do 20 minut wynika z niepełnosprawności, przez którą wydłużeniu uległ proces wsiadania lub wysiadania z samochodu.
o Wydłużenie darmowego czasu parkowania nie przysługuje jeśli wynika z postoju (oczekiwania) na parkingu Kiss & Fly. 
6. Parking wyposażony jest w kamery odczytujące numer rejestracyjny. W przypadku, gdy tablica rejestracyjna zostanie poprawnie rozpoznana na wjeździe i wyjeździe, szlaban wyjazdowy podniesie się automatycznie. Tablica musi być czytelna i czysta, aby system zadziałał prawidłowo.
o Należy pobrać i zachować bilet parkingowy do czasu wyjazdu, tak aby w przypadku, gdy system nie będzie mógł prawidłowo odczytać tablic, możliwe było jego sprawne opuszczenie przy wykorzystaniu biletu parkingowego.
7. Osoby i firmy, które są zainteresowane rozliczaniem wjazdów na parking Kiss and Fly w cyklu miesięcznym proszone są o wypełnienie załącznika dostępnego poniżej i wysłanie go na adres terminal@polish-airports.com

Załącznik


Uruchomienie strefy Kiss&Fly (Całus i odlot) to kolejny etap zmian w organizacji ruchu na lotnisku. Od 2 stycznia kierowcy podjeżdżający do hali odlotów zastaną zamknięte szlabany przed wjazdem na pierwszą i drugą jezdnię najbliżej wejść do terminala. Będzie je można otworzyć pobierając specjalny bilet z dystrybutora, tak jak na wielu parkingach np. przed biurowcami. Także wyjazd ze strefy zagrodzony będzie szlabanem, który otworzy się po włożeniu biletu do czytnika.

Od momentu pobrania biletu i wjazdu do strefy Kiss&Fly, aż do jej opuszczenia, naliczany jest czas, który ma znaczenie dla wysokości opłaty: pierwsze siedem minut będzie bezpłatne, postój od 7 do 15 minut będzie kosztował 30 złotych, a powyżej 15 minut naliczana będzie opłata w wysokości 1 zł za minutę. Warto pamiętać, że bezpłatny postój możliwy jest tylko wtedy, gdy pojazd nie wjeżdża do strefy Kiss&Fly częściej niż co 30 min. Jeśli kierowca zechce wjechać do strefy drugi raz w ciągu pół godziny od wyjazdu, opłata naliczana będzie od chwili pobrania biletu. 

- Strefa Kiss&Fly, którą właśnie wprowadzamy jest sprawdzonym rozwiązaniem stosowanym na wielu lotniskach na świecie. Zapewnia bezpieczeństwo i płynność ruchu przed terminalem, a każdemu kierowcy, który przyjeżdża na lotnisko własnym samochodem, gwarantuje możliwość wygodnego zatrzymania pojazdu tuż przy wejściu do hali odlotów – przekonuje Andrzej Ilków, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

W strefie Kiss&Fly na Lotnisku Chopina wyznaczonych zostało 89 miejsc postojowych (czyli ponad 160 proc. więcej niż przed zmianą organizacji ruchu), w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy podjeżdżający przed terminal powinni pamiętać, że w strefie obowiązuje zakaz pozostawiania pojazdu bez nadzoru - pusty samochód może zostać odholowany na koszt właściciela.

- Kierowcy, którzy przywiozą kogoś na lotnisko, mogą zatrzymać się na chwilę w strefie Kiss&Fly i wyładować bagaż z samochodu. Nie mogą jednak odprowadzać pasażera do hali odlotów i czekać z nim np. na wydanie karty pokładowej. Można to zrobić zostawiając auto na parkingu tuż obok, gdzie nie ma takich ograniczeń – wyjaśnia dyrektor Andrzej Ilków.Regulamin Strefy Kiss&Fly