Piękna i zmieniająca się historia stołecznego portu, jak i samej awiacji na ponad 50 wyjątkowych zdjęciach, wśród których znajdziemy także niepublikowane fotografie – tak w kilku słowa można opisać otwartą właśnie wystawę, która jest uczczeniem 85-lecia Lotniska Chopina.
Przekrojowa wystawa z okazji 85-lecia Lotniska Chopina już otwarta dla zwiedzających
Miliony pasażerów podróżujących przez Lotnisko Chopina mogą od dziś podziwiać jedyną w swoim rodzaju wystawę, która ukazuje piękną kartę historii i losy stołecznego portu. Na ekspozycji, w której skład wchodzą fotografie z Narodowego Archiwum Cyfrowego, Centralnej Agencji Fotograficznej, Polskiej Agencji Prasowej, jak również z bogatego archiwum Lotniska Chopina znalazły się dobrze znane historyczne zdjęcia oraz nigdy wcześniej niepublikowane fotografie.

– Ta wystawa to nie tylko sentymentalna podróż do przeszłości i opowieść o różnych obliczach Lotniska Chopina, lecz także prawdziwa gratka dla pasjonatów awiacji – powiedział Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina. – Starannie dokonaliśmy selekcji fotografii pochodzących z różnych archiwów, dzięki czemu można zobaczyć przekrojową ekspozycję przedstawiającą, między innymi, historyczne modele samolotów oraz różne wydarzenia z życia naszego lotniska od 1934 roku, czyli od momentu powstania stołecznego portu – dodał Rudzki.

Wystawę z okazji 85-lecia Lotniska Chopina można od dziś, 14 listopada br., oglądać na Terminalu zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i zastrzeżonej. Ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających przez rok.
 

Powrót