15 marca rozpoczęta została modernizacja Drogi Startowej 11/29. W ciągu najbliższych 3 miesięcy wymieniona zostanie część nawierzchni pasa startowego, jak również przeprowadzony zostanie remont i modernizacja niektórych dróg kołowania.
Tak szeroki, wykonywany raz na kilka lat zakres prac wymusił przeniesienie wszystkich operacji na jedną drogę startową, co niestety wiąże się ze zwiększeniem liczby samolotów wykonujących starty i lądowania nad dzielnicami, usytuowanymi w osi drogi 15/33.

Służby lotniskowe dokładają wszelkich starań, aby wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z harmonogramem i zakończyły się w zakładanych terminach. Zakończenie zasadniczego, a tym samym najbardziej uciążliwego dla okolicznych mieszkańców etapu prac modernizacyjnych planujemy na 30 czerwca 2019 roku.

1 lipca zdecydowanie większa część operacji lotniczych powróci na drogę 11/29. Niemniej, ze względu na trwające prace, starty będą odbywać się ze skróconej drogi startowej. Oznacza to, że samoloty większe nadal będą musiały korzystać z drogi 15/33, przy czym częstotliwość operacji wykonywanych na tej drodze znacząco spadnie. Warto w tym miejscu zauważyć, że droga 15/33 ze względów operacyjnych jest regularnie wykorzystywana do startów właśnie tych maszyn, czyli typu Airbus A330, A340 czy Boeing 787 Dreamliner.

Za wszystkie niedogodności i utrudnienia, związane z większym niż zazwyczaj hałasem nisko przelatujących samolotów bardzo gorąco przepraszamy.

Prace, które wykonujemy są niezbędne, aby utrzymać na wysokim poziomie bezpieczeństwo wykonywanych na Lotnisku Chopina operacji lotniczych, a także dostosować nasz port do stale i dynamicznie rosnącego ruchu pasażerskiego.
 

Powrót