Lotnisko Chopina dołoży niebawem do swojej oferty kolejne połączenie ze stolicą Anglii. Od 7 stycznia 2019 r. na lotnisko Londyn-City (LCY) będzie można dostać się korzystając z usług PLL LOT.
Nowe połączenie do Londynu od stycznia 2019 r.
Połączenie z Londyn-City, nr 100 w siatce polskiego przewoźnika, będzie obsługiwane według następującego rozkładu:

•    codziennie (oprócz niedziel) samoloty wystartują o godz.  7:15 i wylądują o 9:00.
•    popołudniowa częstotliwość z Warszawy została zaplanowana na 16:15 z przylotem o 18:00 (poza sobotami).
•    rejsy z LCY zaplanowane są na 9:30 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie o 13:00 oraz o 18:30 z lądowaniem o 22:00.  

London City Airport to lotnisko zlokalizowane w londyńskich dokach (w dzielnicy Royal Docks), leżące blisko biznesowego oraz finansowego centrum Londynu - zaledwie 9,6 km od City.

Rozkład pozwoli pasażerom podróżującym w celach biznesowych z Warszawy, a także z Wilna, Kijowa, Lwowa, Rygi, Bukaresztu, Larnaki, Tbilisi i większości polskich lotnisk regionalnych do odbycia podróży w ciągu jednego dnia.

Dodatkowo, dla pasażerów podróżujących z Londynu, nowe połączenie LOT jest ciekawą alternatywą dla lotów do wielu portów w Azji, jak Singapur, Tokio, Seul, Pekin oraz Astana z krótką i wygodną przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i stromy kąt podejścia loty do Londyn City są skomplikowane pod względem operacyjnym. Tylko kilka rodzajów samolotów pasażerskich kwalifikuje się do lądowania i startów w tym miejscu. Aby działać w London City LOT zdecydował się na pozyskanie czterech nowych samolotów Embraer E-190, które zostaną dostarczone polskiemu przewoźnikowi do końca roku bezpośrednio z fabryki w Brazylii. Nowy  E-190 będzie miał na pokładzie 106 foteli.

Dotychczas do Londynu z Warszawy swoje połączeni oferowało trzech przewoźników. Na Londyn-Heathrow (LHR), największe lotnisko w Europie, z warszawskiego portu można dostać się dzięki LOT (21 połączeń tygodniowo) i British Airways (18 połączeń tygodniowo), natomiast na lotnisko Londyn-Luton można podróżować z Lotniska Chopina dzięki liniom Wizz Air (24 połączenia tygodniowo).

 

Powrót