Skopje i Podgorica – to dwa nowe kierunki, w które można udać się z Lotniska Chopina. Pierwszy rejs z Warszawy do stolicy Macedonii wyruszył dziś, 1 czerwca, o godz. 10:35. Do głównego miasta Czarnogóry Embraer LOT wyleciał z Warszawy o 13:45.
Częstotliwość obu nowych bałkańskich połączeń jest taka sama: sześć razy w tygodniu. Rejsy do Skopje odbywają się codziennie oprócz niedzieli. Z kolei do Podgoricy można wybrać się z LOT codziennie oprócz środy.

W przypadku obu połączeń do dyspozycji pasażerów są samoloty Embraer 170 i 175, na pokładzie których znajduje się od 70 do 82 foteli.

Skopje to zupełnie nowy kierunek w siatce LOT. Macedonia bowiem z roku na rok zyskuje na popularności wśród turystów. Jest dla nich nie tylko pożądanym miejscem wypoczynku, ale także bazę wypadową do sąsiednich państw, np. Grecji, Bułgarii i Albanii.

Do Podgoricy w Czarnogórze pasażerowie mogli podróżować na pokładach samolotów LOT już latem ubiegłego roku. Okazało się, że kierunek ma tak duży potencjał, że polski przewoźnik zdecydował się na jego pozostawienie, ale w nowej formule: ze wzrostem częstotliwości i dodatkowymi możliwościami przesiadek

 

Powrót