Służby zakończyły swoje działania. Ruch przed terminalem Lotniska Chopina został przywrócony. 
Komunikat nr 3 (19:00)

Zaistniała sytuacja nie spowodowała utrudnień w funkcjonowaniu Lotniska Chopina w Warszawie. Miejsce zdarzenia było zabezpieczone przez policję i służby porządkowe.

Wszystkie osoby dojeżdżające samochodami na Lotnisko Chopina w celu odwiezienia lub odebrania pasażerów prosimy o korzystanie z parkingu Kiss & Fly lub parkingów czasowych P1 i P2.


Komunikat nr 2 (18:30)

Lotnisko funkcjonuje bez utrudnień. Przyloty i odloty są odprawiane na bieżąco. Na drogach dojazdowych do lotniska mogą tworzyć się korki.  

Zamknięty pozostaje wjazd na poziom odlotów, przed strefy C,D,E.

Dojazd na poziom odlotów przed lotnisko (strefy A,B) zalecamy przez rondo Jana Szala, estakadą pomiędzy hotelami. Tymczasowo dozwolone jest zatrzymywanie się na trzeciej jezdni przed strefą A, B w celu odebrania lub pozostawienia pasażerów. Prosimy nie zatrzymywać się tam na dłużej, ani nie pozostawiać samochodów.

Poziom przylotów na chwilę obecną jest całkowicie dostępny. Do dyspozycji pozostają wszystkie parkingi przed terminalem lotniska.

W związku z sytuacją dojazd na lotnisko może się wydłużyć, dlatego wszystkich planujących przyjazd prosimy o uwzględnienie tego w swoich planach.

Osoby niejadące na lotnisko prosimy o omijanie odcinka ulic Jamesa Gordona Bennetta i Żwirki i Wigury oraz ronda Jana Szala

Komunikat nr 1 (17:05)

Miejsce znalezienia niewybuchu zostało zabezpieczone przez policję i służby porządkowe. W drodze na lotnisko są saperzy.

Na tę chwilę dojazd jest możliwy wyłącznie przed strefę odlotów A,B oraz na poziom przylotów (zarówno strefa A,B jak i C,D,E). Dostępne są również wszystkie parkingi.

Tymczasowo zezwala się na zatrzymywanie w celu pozostawienia lub zabrania pasażerów na trzeciej jezdni przed strefą A,B (odloty). Jednocześnie nie wolno tam parkować pojazdów.

Wszystkie osoby, które mają taką możliwość, prosimy o dojazd na lotnisko koleją.

Sytuacja jest pod kontrolą. Prosimy bezwzględnie podporządkowywać się poleceniom policji oraz służb zabezpieczających.

Bieżące informacje można znaleźć na profilach Lotniska Chopina w mediach społecznościowych: Facebook oraz Twitter. 

Powrót