Już w niedzielę 26 lutego inauguracja pierwszej z 11 nowych tras, które w tym roku zostaną uruchomione z Lotniska Chopina. Nowe destynacje pojawią się m.in. w ofercie LOT i Wizz Air. Kolejnych 5 połączeń zostanie uruchomionych na trasach już istniejących.
Nowe połączenia z Lotniska Chopina
W niedzielę Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczną rejsy z Warszawy na lotnisko Żuliany, położone najbliżej centrum Kijowa. Samoloty naszego narodowego przewoźnika polecą tam 6 razy w tygodniu. W tym roku uruchomi on także dwa nowe połączenia transatlantyckie: do Los Angeles i Newark w Nowym Jorku. Oba kierunki - 4 razy w tygodniu - będą obsługiwane przez boeingi 787 „Dreamliner”. Od 2 marca samoloty LOT pojawią się też na trasie do Zielonej Góry. Miłośników włoskiej kuchni zainteresuje zapewne połączenie do Lamezia Terme w Kalabrii, które 2 lipca uruchomi węgierski przewoźnik Wizz Air.

Aż dziewięć spośród 11 nowych tras to połączenia całoroczne. Dwa pozostałe – do Podgoricy i Puli - będą utrzymywane w sezonie letnim.

– Nowe połączenia potwierdzają nasze możliwości i nasz potencjał. To dowód na to, że największy port lotniczy w Polsce dynamicznie się rozwija - mówi Mariusz Szpikowski, Naczelny Dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, zarządzającego Lotniskiem Chopina w Warszawie – W dalszym ciągu będziemy budować pozycję Lotniska Chopina, jako centrum przesiadkowego dla pasażerów z zagranicy, zwłaszcza z państw sąsiednich.

W 2017 r. z usług Lotniska Chopina skorzysta 34 przewoźników rozkładowych, którzy oferować będą połączenia na 120 trasach w sezonach letnim i zimowym. Na ponad 70 trasach operować będzie też co najmniej 15 przewoźników czarterowych. Szacuje się też, że w 2017 r. Lotnisko Chopina obsłuży nawet 14 milionów pasażerów,co będzie kolejnym rekordem w historii największego portu lotniczego w Polsce.
 

Powrót