Pod koniec lutego Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe połączenie z Lotniska Chopina na centralne lotnisko Kijowa – Żuliany. To już piąta destynacja jaka będzie obsługiwana przez LOT na Ukrainie.
Z Warszawy bezpośrednio do centrum Kijowa
Uruchomienie połączeń na nowe lotnisko spowoduje, że LOT będzie oferował łącznie 20 rejsów tygodniowo do Kijowa. Jednocześnie umocniona zostanie pozycja Lotniska Chopina jako zagranicznego hubu dla pasażerów z Ukrainy zainteresowanych lotami na trasach europejskich i międzykontynentalnych. 
 
W początkowym okresie loty na nowej trasie obsługiwane będą sześć razy w tygodniu samolotami typu Embraer 195 ze 112 miejscami na pokładzie (wylot z wyjątkiem soboty i przylot z Kijowa z wyjątkiem niedzieli). W drugiej połowie przyszłego roku liczba rejsów zwiększy się do siedmiu tygodniowo.

Wyloty z Warszawy planowane są o godzinie 22:40, natomiast rejsy powrotne będą startować z Kijowa o 6:00. Przewoźnik zapewnia, że taki rozkład lotów umożliwi wygodne przesiadki na Lotnisku Chopina.
 
Lotnisko Żuliany jest położone w granicach miasta i dotychczas obsługiwało głównie tanie linie lotnicze. Rozwijanie przez LOT siatki połączeń z Ukrainą jest elementem strategii przewoźnika polegającej na umacnianiu jego pozycji w regionie Europu Środkowo-Wschodniej i wzmacnianiu roli Warszawy jako głównego hubu przesiadkowego dla pasażerów z tego regionu.

 

Powrót