Rośnie liczba pasażerów stołecznego portu lotniczego. Wskazują na to dane ostatnich dni.
Ruch na Lotnisku Chopina dynamicznie rośnie
W czwartek, 28 kwietnia br., Lotnisko Chopina odprawiło 38.945 osób. Wyraźnie pokazuje to odbudowę ruchu lotniczego, który już dziś wynosi 75 proc. w odniesieniu do rekordowego roku 2019, kiedy tego dnia obsłużono 51.322 podróżnych. Trend wzrostowy jeszcze lepiej widać w porównaniu z rokiem 2021, w którym 28 kwietnia podróżowało 9.090 pasażerów.

Przewidywane dane z piątku, 29 kwietnia br., również wskazują na dynamiczny wzrost. Tuż przed majówką Lotnisko Chopina spodziewa się odprawić 40.120 osób – o 77 proc. więcej niż w przedpandemicznym roku 2019, kiedy podróżowało 51.650 pasażerów.
W odniesieniu do ubiegłego roku wzrost jest ponad dwuipółkrotny. Rok temu z usług stołecznego portu skorzystało 11.125 osób.

Ruch na Lotnisku Chopina bardzo szybko rośnie. Wyraźnie wskazują na to nasze aktualne dane. Jeśli odniesiemy tegoroczne wyniki z marca do poprzedniego roku, zauważymy wzrost o prawie 230 proc. W pierwszym kwartale 2022 odprawiliśmy ponad 2 miliony pasażerów – jest to wynik znacznie lepszy od prognoz.” – powiedział Stanisław Wojtera, prezes PPL zarządzającego Lotniskiem Chopina. „Pokazuje to, jak bardzo tęskniliśmy za lataniem i jak bardzo Polacy chcą wrócić do podróżowania. Jako Lotnisko Chopina dopilnujemy, aby ten szybko rosnący ruch komfortowo obsłużyć”.


Fot. Paweł Mamcarz / Grzegorz Marciniak / FILMOLOT

 

Powrót